Amasya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
  • Neredeyim :

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali

TEKNOFEST DUYURU AFİŞİ.jpeg

TEKNOFEST Teknoloji yarışmaları kapsamında Turizm Teknolojileri Yarışması düzenlenmektedir

Kültür ve Turizm Teknolojileri Yarışması kapsamında, yarışmacı adaylarından turizm ve kültür alanlarında teknoloji entegrasyonu ile öğrenilmesini, tanıtımını veya sahip olunan değerlerin farkındalığının artırılmasını, bu alanlarda kullanılan yöntem ve metodların geliştirilmesini sağlayacak ürünler ortaya çıkarma çalışmaları yapılacaktır. Yarışmaya mobil yazılımlar, web yazılımları, prototip, eğitsel oyun, eğitsel simülasyon gibi yazılım odaklı projeler kabul edilecektir.

Temalar;

Yenilikçi Kültürel Tanıtım
Güvenli ve Akıllı Otelcilik
Dijital Kültür Oyunları
Sesli Turizm Asistanı
Sanal Cüzdan
Arttırılmış gerçeklik ile desteklenmiş oyunlaştırma kurgusu
Yukarıda belirtilen temalar kapsamında projeler yarışma kapsamında değerlendirmeye alınacaktır.

Yarışmaya, Türkiye ve yurt dışında öğrenim gören lise, üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencileri katılabilir.  Takımlar en fazla 8 kişiden oluşmalıdır.

Şartnamede verilen bilgiler haricinde, yarışma hakkında sormak istediğiniz diğer sorular için  TURİZM TEKNOLOJİLERİ YARIŞMASI  linkinden ilgili mail grubuna üye olmanız gerekmektedir. Soracağınız sorular ve bu sorulara verilecek olan cevaplar, mail grubunun diğer üyelerinin de görebileceği şekilde açık olacaktır. Yarışmacıların hazırlamaları gereken raporlara ilişkin şablonlar ilerleyen tarihte TEKNOFEST web sitesi üzerinden duyurulacaktır.

Yarışma Son Başvuru Tarihi 28 ŞUBAT!   Ayrıntı bilgi için ilgili link adresi :  https://teknofest.org/yarisma-detaylar-42.html