AMASYA ULUSLARARASI ATATÜRK KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ 16 HAZİRAN PAZAR ETKİNLİKLERİ İLE DEVAM ETTİ


Amasya Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Festivali kapsamında TOBB Amasya Kadın Girişimciler Kurulu Madenüs köprüsünde kiraz defilesi düzenledi.

Millî Mücadele’nin ve Amasya Tamimi’nin 100’üncü yılı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen 12-22 Haziran Amasya Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Amasya Kadın Girişimciler Kurulu tarafından kiraz defilesi gerçekleştirildi.

Şehrin ortasından geçen Yeşilırmak üzerindeki Madenüs Köprüsünde yapılan defilede mankenlerin giydiği birbirinden güzel kıyafetleri kirazlarsüsledi.

Ülkemizdeki kiraz üretiminin önemli miktarda yapıldığı şehrimizde üreticilerimizin emekle toplayıp dünyanın dört bir yanına satışı yapılan kirazlar kıyafetlere renk kattılar.

Vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği defileyi, Amasya Valisi Dr. Osman VAROL ile eşi Funda VAROL, Belediye Başkanı Mehmet SARI, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat KIRLANGIÇ, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Hakan KARAMAN, ile protokol üyeleri de izledi.

Akşam programında ilimizde bulunan yabancı halk oyunları ekipleri son kez gösterilerini Amasya Üniversitesi Yerleşkesi'nde gerçekleştirmişlerdir. Programa Merzifon Kaymakamı Gürkan DEMİRKALE, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Hakan KARAMAN, protokol üyeleri ve halkımız katılmışlardır. Programın ardından katkılarından dolayı yabancı halk oyunları ekiplerine Merzifon Kaymakamı Gürkan DEMİRKALE tarafından çiçek takdiminde bulunulmuştur.


df1.JPG

df10.JPG

df11.JPG

df12.JPG

df13.JPG

df14.JPG

df15.JPG

df16.JPG

df17.JPG

df18.JPG

df19.JPG

df2.JPG

df20.JPG

df21.JPG

df22.JPG

df3.JPG

df4.JPG

df5.JPG

df6.JPG

df7.JPG

df8.JPG

df9.JPG