MİLLİ MÜCADELE'NİN VE AMASYA TAMİMİ’NİN 100. YIL DÖNÜMÜ KAPSAMINDA ETKİNLİKLER DEVAM EDİYOR


Milli Mücadele'nin ve Amasya Tamimi’nin 100. yıl dönümü kapsamında PTT Başmüdürlüğü tarafından ‘Atatürk ve Milli Mücadele Pul Sergisi’ düzenlendi.Programda, ilimizdeki gazilerimiz için üzerinde fotoğraflarının yer aldığı özel olarak hazırlatılankişisel pullar, Amasya Valisi Dr. Osman VAROL ve protokol üyeleri tarafından kendilerine verildi.

Programa, Amasya Valisi Dr. Osman VAROL, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihat ERGÜN, Belediye Başkanvekili Hakkı ÖZŞEN, PTT Değerli Kâğıtlar Daire Başkanı Mehmet ORHON, Amasya PTT Başmüdürü Cafer BOLAT, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Hakan KARAMAN, protokol üyeleri, gazilerimiz ve vatandaşlarımız katıldı.

Akşam programında Atatürk Giysi Koleksiyonu Defilesi gerçekleştirildi.Ankara Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan defilede Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kronolojik sırasına göre giydiği kıyafetlerden esinlenerek hazırlanan 40 parçalık koleksiyon mankenler tarafından sergilendi.Yavuz Selim Meydanı'nda gerçekleşen defileyi Amasya Valisi Dr. Osman VAROL ile eşi Funda VAROL, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihat ERGÜN, Amasya Belediye Başkanvekili Hakkı ÖZŞEN, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Hakan KARAMAN, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaşımız izledi.

Amasya Valisi Dr. Osman VAROL, defilenin sonunda Ankara Olgunlaşma Enstitüsü görevlilerine çiçek ve şilt vererek festivale renk kattıkları için teşekkür etti.


pul1.JPG

pul10.JPG

pul11.JPG

pul12.JPG

pul13.JPG

pul14.JPG

pul15.JPG

pul16.JPG

pul17.JPG

pul18.JPG

pul19.JPG

pul2.JPG

pul20.JPG

pul21.JPG

pul22.JPG

pul23.JPG

pul24.JPG

pul3.JPG

pul4.JPG

pul5.JPG

pul6.JPG

pul7.JPG

pul8.JPG

pul9.JPG