Amasya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

"TRAVEL TURKEY İZMİR FUARI”NIN İKİNCİ GÜNÜNDE DE AMASYA STANDI, YOĞUN BİR İLGİYLE MİSAFİRLERİNİ AĞIRLAMAYA DEVAM EDİYOR


Bu yıl 12.’si düzenlenen Travel Turkey İzmir Fuarı, ülkemizin her ilinden gelen mülki amirler, yetkililer ve dünyanın dört bir yanından gelen binlerce turizm profesyonelini ağırlamaya devam ediyor.

Fuarın 2. gününde de büyük bir yoğunluğa sahne olan ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Tarihi Kentler Birliği Başkanı Nihat Çiftçi ile üst düzey yöneticileri ağırlamaya devam eden Amasya standı, hem ülkemizden hem de dünyanın diğer bölgelerinden gelen ziyaretçilerin büyük beğenisini topluyor. Fuarda ilimizi başta Valimiz Dr. Osman Varol olmak üzere Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Hakan Karaman ve diğer yetkililer temsil ediyor.

Valimiz Dr. Osman Varol bazı basın ve yayın organlarına verdiği röportajlarda; “Amasya, Anadolu’nun Bağdat’ı, Âlimler Merkezi, Şehzadeler Şehri olarak bilinen, 8.500 yıllık tarihinde ev sahipliği yaptığı uygarlıkların önemli bilim, sanat ve kültür merkezi, geçmişi geleceğe taşıyan sayısız kültür değerinin saklandığı nadide bir şehirdir. Cumhuriyetimizin doğum belgesi olarak kabul edilen Amasya Tamimi’nin tüm dünyaya duyurulduğu kent olarak da tarihimizin altın yapraklarındaki yerini almıştır. Ev sahipliği yaptığı uygarlıklardan günümüze taşıdığı çok önemli kültür zenginliklerinin bulunduğu Amasya, dört bir yanına dağılmış bu eşsiz zenginliklerle, ülkemizin ve dünyanın sayılı “müze-kent”lerinden birisi olma özelliğini de taşımaktadır.

Binlerce yıllık tarihiyle ve kültürel birikimiyle, ev sahipliği yaptığı birçok medeniyetle, eşsiz coğrafyası ve doğal güzellikleriyle Amasya’yı gezip görmek, tanımak ve yaşamak için sayısız neden bulunmakta. Dünyanın en güzel Misket elması, kirazı, şeftalisi ve bamyasının üretildiği, tarih ve doğanın birlikte bulunduğu ilginç bir antik kent görmek istiyorsanız, sıcakkanlı ve misafirperver Amasya sizi bekliyor.” ifadelerine yer vermiştir.


İzm 10.jpeg

İzm 11.jpeg

İzm 2.jpeg

İzm 3.jpeg

İzm 4.jpeg

İzm 6.jpeg

İzm 7.jpeg

İzm 8.jpeg

İzm 9.jpeg

İzm1.jpeg

İzm5.jpeg