Amasya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

KÜTÜPHANE HİZMETLERI ARTIK e-DEVLET'TE


Vatandaşlarca e-devlet platformu üzerinden yapılan “Kütüphane ön Üyeliği”nin, “Kütüphane tam üyelik”e (e-üyelik)dönüştürülmesi çalışmaları tamamlanmıştır. e-devlet platformu kullanıcıları (15 yaş üstü vatandaşlar), kütüphaneye uğramadan artık e-devlet platformu üzerinden de üye olabilmektedirler. Ayrıca kayıtlı üyeler, platform üzerinden hem kütüphane değişikliği, hem de üyelik süresi uzatma işlemlerini de yapabileceklerdir.

e-devlet platformu üzerinden kayıt yapan kullanıcılardan ekstra bir belge talep edilmeyecek, form imzalatılmayacaktır. e-üyelik yapan kullanıcıların, kullanıcı sayfasında yer alan“e-devlet onay kodu”yeterli olacaktır. Yine kullanıcı sayfasındaki “Yazdır/Üye Kayıt Formu”, “e-devlet onay kodu” yazılı bir şekilde çıktı alınarak arşivlenebilir.

e-devlet platformu üzerinden kayıt yapan vatandaşlara sistem üzerinden belirtilen e-posta hesaplarına OPAC (Koha kullanıcı arayüzü) kullanıcı adı ve şifreleri otomatik olarak gönderilecektir. Kullanıcı adı veya şifreleri ile ilgili sorun yaşayan vatandaşlar kütüphanemiz ile iletişime geçtiği takdirde yeni şifrelerinin üretilerek verilmesi ya da OPAC arayüzü üzerinden “şifremi unuttum” alanından bu işlemi yapabilecekleri bilgisinin verilmesi gerekmektedir.

NOT: 15 yaş altı vatandaşlar e-devlet platformunu kullanamamaktadır.

Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü Hizmetleri

-Halk Kütüphaneleri İletişim Bilgileri

-Halk Kütüphanelerinde Katalog Tarama

-Halk Kütüphanelerinden Ödünç Alınan/İade Edilen Materyalleri Sorgulama

-Halk Kütüphanelerine e-Üyelik / Bilgi Güncelleme

-Kütüphane Güncelleme


1.png

2.png

3.png

4.png