Amasya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

12 – 22 HAZİRAN 2018 AMASYA ULUSLARARASI ATATÜRK KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ SALI GÜNÜ GERÇEKLEŞEN ETKİNLİKLERLE DEVAM ETTİ


12 – 22 Haziran 2018 Amasya Uluslararası Atatürk, Kültür ve Sanat Festivali münasebetiyle Amasya PTT Başmüdürlüğü tarafından 110 Amasyalı şehidimize ithafen hazırlanan ve Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıyan Atatürk, Milli Mücadele ve Amasyalı Şehitler Hatıra Pul Sergisi açıldı. Saraydüzü Kışla Binası Milli Mücadele Müzesi ve Kongre Merkezi’ndeki açılışa Amasya Valisi Dr. Osman VAROL, PTT Genel Müdürlüğü Değerli Kâğıtlar Daire Başkanı Mahmut ORHUN, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Zafer UĞUR, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin ORBAY, İl Jandarma Komutanı Albay Selami AKŞİT, Amasya PTT Başmüdürü Cafer BOLAT, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Hakan KARAMAN, protokol üyeleri, Amasyalı şehitlerimizin aileleri ve vatandaşlarımız katıldı. Açılış öncesinde PTT Başmüdürü Cafer BOLAT sergi hakkında bilgiler aktardı. Açılışın ardından sergiyi gezerek, sergide yer alan pulları inceleyen Amasya Valisi Dr. Osman VAROL, şehitlerimizi hatırlamanın ve ülkemiz için yaptıkları büyük fedakârlıkların bilincinde olmanın önemini vurguladı. Milli Mücadelemizin önemli bir adımı olan Amasya Tamimi'nin yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde yaptıkları bu güzel çalışmadan ötürü PTT Başmüdürü ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

Öğleden sonra Şehzadeler Gezi Yolu’nda 7 ülkeden gelen Halk Oyunları Ekipleri gösterilerde bulunmuşlardır. Gün sonunda Genelkurmay Başkanlığı Türk Armoni Yıldızları (TÜRKAY) Orkestrası tarafından konser düzenlendi.Etkinliklere Amasya Valisi Dr. Osman VAROL, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Zafer UĞUR ve eşi Afife UĞUR, Vali Yardımcısı M. Ercan ASLANTAŞ, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Hakan KARAMAN, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile birçok vatandaşımız katıldı. Konserin ardından Yabancı Halk Oyunları Ekipleri gösterilerini icra etmişlerdir.


PUL1.JPG

PUL10.JPG

PUL11.JPG

PUL12.JPG

PUL13.JPG

PUL14.JPG

PUL15.JPG

PUL16.JPG

PUL17.JPG

PUL18.JPG

PUL19.JPG

PUL2.JPG

PUL1.JPG

PUL21.JPG

PUL22.JPG

PUL23.JPG

PUL24.JPG

PUL3.JPG

PUL4.JPG

PUL5.JPG

PUL6.JPG

PUL7.JPG

PUL8.JPG

PUL9.JPG